Kiedy można określić płeć?

Kiedy można określić płeć?

Już po osiemnastym tygodniu po poczęciu, u dziecka można zwykle określić jego płeć. Jednak wiąże się to z pewną dozą niepewności, gdyż dziecko się porusza i często ustawia tak, że lekarzowi trudno More »

Alkohol a ginekomastia

Alkohol a ginekomastia

Zabiegu usunięcia ginekomastii nie przeprowadza się u mężczyzn nadużywających alkohol, oraz stosujących leki, w tym głównie anaboliki. Te ostatnie stanowią jedną z przyczyn powstawania ginekomastii. W takich przypadkach zaleca się odstawienie używek More »

Gdzie wykonać USG ciąży w Warszawie?

Gdzie wykonać USG ciąży w Warszawie?

Jeżeli jesteś kobietą spodziewającą się potomstwa, to oczywiście musisz zdawać sobie świetnie sprawę z tego, jak piekielnie ważne jest to, aby usg ciąży warszawa było przeprowadzane w bardzo komfortowych, nowoczesnych i More »

Znaczenie badań ginekologicznych

Znaczenie badań ginekologicznych

Każda kobieta powinna jak najlepiej dbać o swoje zdrowie. Badania ginekologiczne zaliczają się do jednych z najważniejszych, które koniecznie wszystkie panie powinny wykonywać regularnie. Ginekologia Warszawa zajmuje się kompleksowymi badaniami z More »

Problemy ze zdrowiem – jak im zapobiegać?

Problemy ze zdrowiem – jak im zapobiegać?

Choroba jest czymś, co może dotknąć każdego z nas. Wiele osób obawia się więc utraty zdrowia, martwimy się, że przyjdzie ona nagle i pokrzyżuje wszystkie nasze plany, zabierze nam szczęście. Obawy te More »

 

Kiedy można określić płeć?

Już po osiemnastym tygodniu po poczęciu, u dziecka można zwykle określić jego płeć. Jednak wiąże się to z pewną dozą niepewności, gdyż dziecko się porusza i często ustawia tak, że lekarzowi trudno stwierdzić z całkowitą pewnością, jaką maluch ma płeć. Ważniejsze jest stwierdzenie, czy dziecko rozwija się prawidłowo. Najlepiej skorzystać z usługi USG ciąży Warszawa, jeśli chcesz przekonać się jakiej płci będzie Twoje dziecko. Czasem zdarza się tak, ze rodzice nie chcą tego wiedzieć aż do porodu, ponieważ wola mieć niespodziankę.…

Alkohol a ginekomastia

Zabiegu usunięcia ginekomastii nie przeprowadza się u mężczyzn nadużywających alkohol, oraz stosujących leki, w tym głównie anaboliki. Te ostatnie stanowią jedną z przyczyn powstawania ginekomastii. W takich przypadkach zaleca się odstawienie używek i często po okresie kilku tygodni zauważa się zmniejszenie wielkości piersi bez konieczności ingerencji chirurgicznej. Jeśli masz problem z ginekomastia skorzystaj koniecznie z usługi ginekomastia Katowice. Na pewno znajdzie się i odpowiednia metoda leczenia dla Ciebie.…

Gdzie wykonać USG ciąży w Warszawie?

Jeżeli jesteś kobietą spodziewającą się potomstwa, to oczywiście musisz zdawać sobie świetnie sprawę z tego, jak piekielnie ważne jest to, aby usg ciąży warszawa było przeprowadzane w bardzo komfortowych, nowoczesnych i profesjonalnych warunkach, a jednocześnie było przeprowadzone w odpowiednich odstępach czasowych, po prostu w odpowiednim czasie. Ani zbyt późno, aby zbyt wcześnie. To są z jednej strony podstawy, ale jednak wiele kobiet tak czy siak nie ma o tym większego pojęcia. Co prawda zawsze można podpytać o wszystko swojego ginekologa, lekarza prowadzącego ciążę, ale jednak Internet jest właśnie po to, aby wrzucać do niego tego typu teksty……

Znaczenie badań ginekologicznych

Każda kobieta powinna jak najlepiej dbać o swoje zdrowie. Badania ginekologiczne zaliczają się do jednych z najważniejszych, które koniecznie wszystkie panie powinny wykonywać regularnie. Ginekologia Warszawa zajmuje się kompleksowymi badaniami z tego zakresu, które pozwalają radzić sobie z najróżniejszymi problemami, a także zapobiegać poważnym chorobom, takim jak nowotwory. Ryzyko ich powstawania jest obecnie niezwykle wysokie, zwłaszcza wśród kobiet, które mają genetyczne predyspozycje do zachorowań. Jeśli więc wiesz, że w twojej rodzinie pojawiały się problemy z chorobami narządów rodnych lub kłopoty z zajściem w ciąże, powinnaś często odwiedzać swojego ginekologa. Wiele kobiet zbyt rzadko odwiedza właściwych lekarzy, z powodu na krępujący charakter wizyty lub inne obawy. Warto więc znaleźć dobrego specjalistę, który potrafi w odpowiedni sposób przeprowadzać badania ginekologiczne.…

Problemy ze zdrowiem – jak im zapobiegać?

Choroba jest czymś, co może dotknąć każdego z nas. Wiele osób obawia się więc utraty zdrowia, martwimy się, że przyjdzie ona nagle i pokrzyżuje wszystkie nasze plany, zabierze nam szczęście. Obawy te są tym większe, że zdrowie jest jedną z tych rzeczy, których nie jesteśmy w stanie do końca kontrolować. O ile możemy zapanować nad swoją karierą czy nad tym, jacy ludzie nas otaczają, to nad zdrowiem już nie. Nie jesteśmy w stanie w stu procentach uchronić się przed nowotworem czy też przed zawałem. Jednak tym, co możemy zrobić, jest troska o odpowiednią profilaktykę. Jeśli regularnie się badamy, odwiedzamy lekarzy i wsłuchujemy się w swój organizm, ryzyko, że dopadnie nas niespodziewana choroba znacznie spada.Jakie badania powinniśmy więc w szczególności wykonywać, na jakich się skupić? Oczywiście najważniejsze są podstawowe badania krwi, już z nich można wiele wyczytać. Poza tym dla pań konieczne są regularne wizyty u ginekolog Warszawa Ursynów. W końcu problemy z drogami rodnymi naprawdę nie są rzadkością, a z wiekiem ryzyko wzrasta.…

Znajdź najlepszego ginekologa

Troska o swoje zdrowie wbrew pozorom wcale nie jest łatwa. Po pierwsze musimy znaleźć na to czas, co w dzisiejszym zabieganym świecie nie każdemu się udaje. Mamy mnóstwo obowiązków, zobowiązań, każdego dnia dziesiątki spraw do załatwienia. Nic więc dziwnego, że wizyty u specjalistów i badania profilaktyczne schodzą na dalszy plan. Wiecznie odkładamy je na później, aż do momentu, gdy zaczyna dziać się coś niepokojącego. Niestety często wtedy jest już na działanie zbyt późno, okazuje się, że nastąpiły nieodwracalne zmiany.…

Nie zapominajmy o profilaktyce

Wiele się dziś słyszy o rozmaitych chorobach, dolegliwościach. Mogłoby się wydawać, że są one wszędzie – spotykamy się z nimi wśród znajomych, przyjaciół, w rodzinie, słyszymy o nich w mediach czy od ludzi w naszym otoczeniu. Nic więc dziwnego, że sporo osób czuje lęk przed utratą zdrowia. Martwią się, że choroba pokrzyżuje wszystkie ich plany, unieszczęśliwi ich, a nawet że skróci ich życie. Tak niestety bywa dość często. Czy da się temu zapobiec? Czasem tak, a czasem nie.…